Nominats als Game Awards 2020: millor jugador d’esports, joc de l’any, etc.

S’han revelat els nominats als premis The Game 2020, amb títols d’èxit com The Last of Us II i Hades, i personalitats esportives com Ian & ldquo; Crimsix & rdquo; Porter i Anthony & ldquor; Shotzzy & rdquor; Cuevas-Castro lluitant per la corona, però qui sortirà al capdavant?

ombra d’ulls líquida a pols

Els premis Game es publicaran el 10 de desembre amb una transmissió digital que celebrarà i homenatjarà els millors títols, creadors i personalitats esportives del 2020. Més de 95 persones han estat nominades aquest any, cosa que el converteix en el programa més gran de la història de l’esdeveniment.

El 18 de novembre es van revelar els nominats a un premi i l’anunci està ple de sorpreses. Des de Ghost of Tsushima, preferit pels fans de Sony fins a Animal Crossing de Nintendo, aquí teniu la llista completa de nominacions per a la cerimònia d’aquest any.

Nominats als Game Awards 2020

Joc de premis de l

Joc de l'any

  • Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
  • DOOM Eternal (programari d'identificació / Bethesda)
  • Remake de Final Fantasy VII (Square Enix)
  • Ghost of Tsushima (Sucker Punch / SIE)
  • Hades (Jocs Supergegants)
  • The Last of Us Part II (Naughty Dog / SIE)

Millor direcció de joc

  • Remake de Final Fantasy VII (Square Enix)
  • Ghost of Tsushima (Sucker Punch / SIE)
  • Hades (Jocs Supergegants)
  • Half-Life: Alyx (vàlvula)
  • The Last of Us Part II (Naughty Dog / SIE)

Millor narrativa

  • 13 sentinelles: Aegis Rim (George Kamitani)
  • Remake de Final Fantasy VII (Kazushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroki Iwaki, Sachie Hirano)
  • Ghost of Tsushima (Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs, Jordan Lemos)
  • Hades (Greg Kasavin)
  • The Last of Us Part II (Neil Druckmann, Halley Gross)

Millor direcció artística

  • Remake de Final Fantasy VII (Square Enix)
  • Ghost of Tsushima (Sucker Punch / SIE)
  • Hades (Jocs Supergegants)
  • Ori i la voluntat dels avisos (Moon Studios / Xbox Game Studios)
  • The Last of Us Part II (Naughty Dog / SIE)
  • Llegeix més: Què cal esperar del Dia de la Comunitat de desembre de Pokemon Go?

Millor partitura i música

  • DOOM Eternal (Mick Gordon)
  • Remake de Final Fantasy VII (Nobuo Uematsu, Masahi Hamauzu, Mitsuto Suzuki)
  • Hades (Darren Korb)
  • Ori i la voluntat dels enginys (Gareth Coker)
  • The Last of Us Part II (Gustavo Santaolala, Mac Which)

Millor disseny d'àudio

  • DOOM Eternal (programari d'identificació / Bethesda)
  • Half-Life: Alyx (vàlvula)
  • Ghost of Tsushima (Sucker Punch / SIE)
  • Resident Evil 3 (Capcom)
  • The Last of Us Part 2 (Naughty Dog / SIE)

Millor actuació

  • Ashley Johnson com Ellie, The Last of Us Part II
  • Laura Bailey com Abby, The Last of Us Part II
  • Daisuke Tsuji com Jin Sakai, fantasma de Tsushima
  • Logan Cunningham com Hades, Hades
  • Nadji Jeter es Milers Morales, Marvel & rsquo; s Spiderman: Milers Morales

Jocs per Impact

  • Si es troba & hellip; (DREAMFELL / Annapurna)
  • Kentucky Route Zero: TV Edition (Cardboad Computer / Annapurna)
  • Spiritfarer (Thunder Lotus Games)
  • Tel Me Why (Dontnod Entertainment / Xbox Game Studios)
  • Through the Darkest of Times (Paintbucket Games)

Millor en curs

  • Apex Legends (Respawn / EA)
  • Destiny 2 (Bungie)
  • Call of Duty Warzone (Infinity Ward / Activision)
  • Fortnite (Epic Games)
  • No Man & rsquo; s Sky (Hello Games)

Millor indie

  • Carrion (Phobia Game Studio)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
  • Hades (Jocs Supergegants)
  • Spelunky 2 (Mossmouth)
  • Spiritfarer (Thunder Lotus Games)

Millor mòbil, presentat per LG WING, amb tecnologia de Qualcomm Snapdragon

  • Entre nosaltres (InnerSloth)
  • Call of Duty Mobile (TiMi Studios / Activision)
  • Impacte Genshin (miHoYo)
  • Llegendes de Runeterra (Riot Games)
  • Pokémon Café Mix (Genius Sonority)

Millor suport comunitari

  • Apex Legends (Respawn / EA)
  • Destiny 2 (Bungie)
  • Fall Guys (Mediatonic / Retornar)
  • Fortnite (Epic Games)
  • No Man & rsquo; s Sky (Hello Games)
  • Valorant (Riot Games)
  • Llegeix més: Millors avantatges per comprar a Black Ops Cold War Zombies

Innovació en accessibilitat

  • Assassin & rsquo; s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • A terra (Obsidian / Xbox Game Studios)
  • HyperDot (jocs de tribus)
  • The Last of Us Part II (Naughty Dog / SIE)
  • Watch Dogs Legion (Ubisoft Toronto / Ubisoft)

Millor VR / RA

  • Dreams (Mitjana Molecule / SIE)
  • Half-Life: Alyx (vàlvula)
  • MARVEL & rsquo; hores Iron Man VR (Camoflaj / SIE)
  • STAR WARS: esquadrons (Motive Studios / EA)
  • The Walking Dead: Saints & Sinners (Skydance Interactive)

Millor acció

  • DOOM Eternal (programari d'identificació / Bethesda)
  • Hades (Jocs Supergegants)
  • Half-Life: Alyx (vàlvula)
  • Nioh 2 (Ninja Team)
  • Streets of Rage 4 (DotEmu)

Millor acció / aventura

  • Assassin & rsquo; s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Ghost of Tsushima (Sucker Punch / SIE)
  • Spider-Man de MARVEL: Miles Morales (Insomniac Games / SIE)
  • Ori i la voluntat dels avisos (Moon Studios / Xbox Game Studios)
  • Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn / EA)
  • The Last of Us Part II (Naughty Dog / SIE)

Millor joc de rol

  • Remake de Final Fantasy VII (Square Enix)
  • Impacte Genshin (miHoYo)
  • Persona maig Royal (Atlus, P Studios)
  • Wasteland 3 (inXile Entertainment / Koch)
  • Yakuza: Like a Dragon (Ryu Ga Gotoku Studio / Sega)

Millor lluita

  • Granblue Fantasy: Versus (Arc System Works / Cygames)
  • Mortal Kombat 11 / Ultimate (NetherRealm Studios / WB Games)
  • Street Fighter V: Champion Edition (Dimps / Capcom)
  • One Punch Man: A Hero Nobody Knows (Spike Chunsoft / Bandai-Namco)
  • UNDER NIGHT IN-NAIRTH Exe: Late [cl-r] (el sistema francès de pa / arc funciona)

Millor família

  • Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
  • Crash Bandicoot 4: Es tracta del temps (Toys for Bob / Activision)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
  • Mario Kart Live: Home Circuit (Vetllen Studios / Nintendo)
  • Minecraft Dungeons (Mojang / Double Eleven / Xbox Game Studios)
  • Paper Mario: The Origami King (sistemes intel·ligents / Nintendo)

Millor Sim / Estratègia

  • Crusader Kings III (Paradox Development Studio / Paradox)
  • Desperados III (Mimimi Games / THQN)
  • Gears Tactics (Splash Damage / The Coalition / Xbox Game Studios)
  • Simulador de vol de Microsoft (Asobo / Xbox Game Studios)
  • XCOM: Chimera Squad (Firaxis / 2K)

Millors esports / carreres

  • Dirt 5 (Codemasters Cheshire / Codemasters)
  • F1 2020 (Codemasters Birmingham / Codemasters)
  • FIFA 21 (EA Vancouver / EA Sports)
  • NBA 2K21 (Conceptes visuals / 2K)
  • Tony Hawk & rsquo; Pro Skater 1 + 2 (Vicarious Visions / Activision)

Millor multijugador

  • Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
  • Entre nosaltres (InnerSloth)
  • Call of Duty: Warzone (Infinity Ward / Raven / Activision)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
  • Valorant (Riot Games)

Millor joc de debut

  • Carrion (Phobia Game Studio / Retornar)
  • Mortal Shell (simetria freda / Playstack)
  • Raji: Una èpica antiga (Jocs de caps de cap)
  • Röki (Polygon Treehouse / CI Games)
  • Fasmofòbia (Jocs cinètics)

Creador de contingut de l'any, presentat per Adobe

  • Alanah Pearce
  • NickMercs
  • TimtheTatman
  • Jay Ann Lopez
  • Valkyrae

Best Esports Game

  • Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward / Raven / Activision)
  • Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
  • Fortnite (Epic Games)
  • League of Legends (Riot Games)
  • Valorant (Riot Games)

Best Esports Athlete

  • Ian & ldquor; Crimsix & rdquor; Porter / Call of Duty
  • Heo & ldquo; Showmaker & rdquor; Su / League of Legends
  • Kim & ldquor; Canyon & rdquor; Geon-bu / League of Legends
  • Anthony & ldquor; Shotzzy & rdquor; Cuevas-Castro / Call of Duty
  • Matthieu & ldquor; ZywOo & rdquor; Herbaut / CS: GO

Best Esports Team

  • DAMWON Gaming / League of Legends
  • Dallas Empire / Call of Duty
  • Lliga de Xoc / Overwatch de San Francisco
  • G2 Esports / League of Legends
  • Secret d'equip / DOTA2
  • Llegeix més: Assassin & rsquo; s Creed Valhalla guide: Com resoldre tots els misteris de Hordafylke

Best Esports Event

  • BLAST Premier: finals europees de primavera E2020 (CS: GO)
  • Call of Duty League Championship 2020
  • IEM Katowice 2020 (CS: GO)
  • Campionat del Món de League of Legends 2020
  • Grandes Finals de la Lliga Overwatch 2020

Best Esports Host

  • Eefje & ldquo; Sjokz & rdquo; depoortere
  • Alex & ldquo; Màquina & rdquor; Richardson
  • Alex & Golden; Goldenboy & rdquor; Méndez
  • James & ldquor; Dash & rdquor; Patterson
  • Jorien & ldquor; Sheever & rdquor; Van der Heijden