Llista completa de nominats als The Game Awards 2018: videojocs i esport

Els Game Awards han presentat oficialment tots els candidats als premis del 2018, abans de la cerimònia del 6 de desembre.

Cobreix 30 categories, amb els guanyadors escollits per diversos experts de la indústria, amb l'ajut d'un vot dels fans, que es troba ara en directe a TheGameAwards.com

God of War i Red Dead Redemption 2 van empatar a la majoria de nominacions, amb vuit nominacions en total, i Spider-Man de Marvel ha estat nominat a set premis.

A més de repartir les recompenses, la cerimònia, que es reproduirà en directe a Twitter, Twitch, Facebook, Mixer, Steam TV, PlayStation 4 i Xbox Live, també comptarà amb actuacions en directe i anuncis i tràilers de jocs nous.

  • Més: Premis Esports 2018: guanyadors i resultats finals

Nominats als premis Game Game 2018

* Els guanyadors apareixeran en negreta a la llista següent *

Joc de l'any

  • Assassin & rsquo; s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • Marvel Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Celeste (Matt fa jocs)
  • Monster Hunter: World (Capcom)

Millor joc en curs

armes sense volta al fortnite capítol 2
  • No Man & rsquo; s Sky (Hello Games)
  • Tom Clancy & rsquo; Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Destiny 2 (Bungie / Activision)
  • Fortnite (Epic Games)
  • Overwatch (Blizzard)
Fortnite nominada al millor joc en curs

Millor direcció de joc

  • A Way Out (Hazelight Studios / EA)
  • Detroit: Fes-te humà (Quantic Dream / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Millor narrativa

  • Detroit: Fes-te humà (Quantic Dream / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)

Millor direcció artística

  • Retorn de l'Obra Press (3909 LLC)
  • Assassin & rsquo; s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
Red Dead Redemption 2 nominat a vuit premis, empatat amb God of War.

Millor partitura / música

  • God of War (Bear McCreary)
  • Marvel Spider-Man (John Paesano)
  • Red Dead Redemption 2 (Woody Jackson)
  • Ni No Kuni II (Joe Hisaishi)
  • Octopath Traveler (Yasunori Nishiki)
  • Celeste (Lena Raine)

Millor disseny d'àudio

  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch Studios / Activision)

Millor actuació

  • Bryan Dechart com Connor, Detroit: Become Human
  • Christopher Judge com a Kratos, Déu de la Guerra
  • Melissanthi Mahut com Kassandra, Assassin & s Creed Odyssey
  • Roger Clark com a Arthur Morgan, Red Dead Redemption 2
  • Yuri Lowenthal com a Peter Parker, Spider-Man de Marvel

Jocs per Impact

  • 11-11 Memories Retold (Digixart / Aardman Animations / BANDAI NAMCO Entertainment)
  • Celeste (Matt fa jocs)
  • Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
  • Els desapareguts: JJ Macfield i l'illa dels records (White Owls / Arc System Works)
  • Florència (Muntanyes / Annapurna Interactive)

Millor joc independent

  • Retorn de l'Obra Dinn (3909 LLC)
  • Dead Cells (Motion Twin)
  • Celeste (Matt fa jocs)
  • Into the Breach (Jocs de subconjunts)
  • The Messenger (Sabotage Studio)

Millor joc per a mòbils

  • PUBG MOBILE (Lightspeed & Quantum / Tencent Games)
  • Reigns: Game of Thrones (Nerial / Developer Digital)
  • Comtat de Donut (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
  • Florència (Muntanyes / Annapurna Interactive)
  • Fortnite (Epic Games)
PUBG Mobile nominat al millor joc per a mòbils.

Millor joc de VR / RA

  • Missió de rescat ASTRO BOT (SIE Japan Studio / SIE)
  • Beat Sabre (Beat Games)
  • Firewall Zero Hour (First Contact Entertainment / SIE)
  • Moss (Jocs Polyarc)
  • Efecte Tetris (Resonair / Enhance, Inc)

Millor joc d'acció

  • Dead Cells (Motion Twin)
  • Far Cry 5 (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Mega Man 11 (Capcom)
  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
  • Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)

Millor joc d'acció / aventura

millor assecador de cabells per a cabells encrespats
  • Assassin & rsquo; s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Shadow of the Tomb Raider (Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix)

Millor joc de rol

  • Dragon Quest XI: ecos d'una època esquiva (Square Enix / Square Enix)
  • Ni no Kuni II: Revenant Kingdom (Level-5 / BANDAI NAMCO Entertainment)
  • Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
  • Pillars of Eternity II: Deadfire (Obsidian Entertainment / Versus Evil)
  • Monster Hunter: World (Capcom)

Millor joc de lluita

  • BlazBlue: Cross Tag Battle (Arc System Works)
  • Dragon Ball FighterZ (Arc System Works / BANDAI NAMCO Entertainment)
  • Soul Calibur VI (Bandai Namco Studios / BANDAI NAMCO Entertainment)
  • Street Fighter V Arcade (Dimps / Capcom)

Millor joc familiar

  • Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
  • Nintendo Labo (Nintendo EPD / Nintendo)
  • 2 cuinats massa (jocs de la ciutat fantasma / equip 17)
  • Starlink: Battle for Atlas (Ubisoft Toronto / Ubisoft)
  • Super Mario Party (NDCube / Nintendo)

Millor joc d'estratègia

  • BATTLETECH (Harebrained Schemes / Paradox Interactive)
  • Frostpunk (estudis de 11 bits)
  • Into the Breach (Jocs de subconjunts)
  • The Banner Saga 3 (Stoic Studio / Versus Evil)
  • Valkyria Chronicles 4 (Sega CS3 / Sega)

Millor joc esportiu / de carreres

  • FIFA 19 (EA Vancouver / EA Sports)
  • Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
  • NBA 2K19 (Conceptes visuals / 2K Sports)
  • Pro Evolution Soccer 2019 (PES Productions / Konami)

Millor joc multijugador

  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
  • Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Sea of ​​Thieves (Rare / Microsoft Studios)
  • Fortnite (Epic Games)

Millor joc d’estudiants

  • Dash Quasar (UC Santa Cruz)
  • JERA (Digipen Bilbao, Espanya)
  • LIFF (ISART Digital, France)
  • Combat 2018 (Inland Norway University of Applied Sciences, Noruega)
  • RE: Càrrega (MIT)

Millor joc independent de debut

  • Comtat de Donut (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
  • Florència (muntanyes)
  • Moss (Jocs Polyarc)
  • The Messenger (Sabotage Studio)
  • Island Express de Yoku (Villa Gorilla)

Best Esports Game

  • CS: GO
  • Dota 2
  • Fortnite (Epic Games)
  • Lliga de Llegendes
  • Overwatch (Blizzard)

Best Esports Player

  • Sung-hyeon & ldquo; JJoNak & rdquo; Bang (New York Excelsior)
  • Oleksandr & ldquo; s1mple & rdquo; Kostyliev (Win Em)
  • Jian & ldquo; Uzi & rdquor; Zi-Hao (Royal Never Give Up)
  • Hajime & ldquor; Tokido & rdquor; Taniguchi
  • Dominique & ldquor; SonicFox & rdquor; McLean (Echo Fox)

Best Esports Team

  • Fnatic (LoL)
  • Astralis (CS: GO)
  • Cloud9 (LoL)
  • London Spitfire (OWL)
  • OG (Dota2)

Best Esports Coach

exuberant ressenya de xampús
  • Bok & ldquo; Segar & rdquor; Han-gyu (Cloud9)
  • Danny & ldquor; zonic & rdquor; Sørensen (Astralis)
  • Dylan Falco (Fnatic)
  • Jakob & ldquor; YamatoCannon & rdquor; Mebdi (Team Vitality)
  • Janko & ldquor; YNk & rdquor; Paunovic (MiBR)
  • Cristian & ldquor; ppasarel & rdquor; Bănăseanu (OG)

Best Esports Event

  • Grandes Finals de la Lliga Overwatch
  • Campionat del Món de League of Legends
  • ELEAGUE Major: Boston 2018
  • La Internacional 2018
  • EVO 2018

Best Esports Host

  • Eefje & ldquo; Sjokz & rdquo; depoortere
  • Alex & ldquo; Màquina & rdquor; Richardson
  • Paul & ldquor; RedEye & rdquor; Chaloner
  • La flor és diferent
  • Alex & Golden; Goldenboy & rdquor; Méndez

Best Esports Moment

  • OG & rsquo; s Trastorn massiu de LGD (finals Dota2)
  • KT vs IG Base Race (LoL Worlds)
  • C9 Comeback Guanya en Triple OT vs FAZE (ELEAGUE)
  • G2 Beating RNG (LoL Worlds)
  • Commutador lateral de SonicFox contra Go1 a DBZ (EVO)

Creador / Streamer de contingut de l'any

  • Ninja
  • Pokimane
  • Dr. Lupo
  • Mite
  • Willyrex